Агробізнес - на чому можна заробити в селі та маленькому містечку?
Люди, які проживають у сільській місцевості або невеликих містах, все частіше аналізують - як розпочати бізнес, що приносить дохід? Вони хочуть мати власний бізнес на селі, але не хочуть поєднувати його з сільськогосподарським виробництвом. Це зрозумілий спосіб мислення, адже агробізнес дозволяє розвивати цілу низку видів діяльності, що обслуговують сільське господарство. Більше цікавої інформації про розвиток агробізнесу читайте за посиланням https://ifarming.com.ua/ прямо зараз.
Говорячи про компанії агробізнесу, доречно сигналізувати, що сільське, харчове виробництво останнім часом приваблює бізнесменів. Чому так відбувається? В епоху пандемії ми бачимо, що багато підприємств зазнають краху, а продукти харчування є необхідним продуктом для всіх нас, і попит на них буде завжди. Крім того, різноманітна природа сільської місцевості дозволяє реалізувати цілий ряд бізнес-ідей.
Проведено низку досліджень щодо еволюції бізнесу в сільській місцевості та малих містах. Вармінсько-Мазурський університет в Ольштині, кафедра агробізнесу та економіки довкілля ще у 2006 році опублікував цікаве дослідження "Процес формування агрофірм у сільській місцевості", де читаємо (цитата) - "Переважна більшість, 60,8% та 79,3% відповідно, опитаних агрофірм, розташованих у сільській місцевості західної та східної України, управлялися як підприємства фізичних осіб. У випадку сільських районів східної частини країни відносно висока частка цієї форми організації підприємництва може бути пояснена значно меншими масштабами підприємств, ніж у західній частині країни, які часто є невеликими фірмами, де працюють переважно найближчі родичі. Опитані підприємці переважно керували багатопрофільними підприємствами. Респонденти, які вели бізнес у сільській місцевості на заході України, в основному займалися торгівлею (50,2% компаній), виробництвом (32,5%), послугами (27,0%) та переробкою сільгосппродукції (18,0%). Аналогічні напрямки розвитку підприємництва в агробізнесі були виявлені у сільській місцевості східної України.
Важливим фактором при оцінці рівня розвитку підприємств агропромислового комплексу був територіальний діапазон їх господарської діяльності. За даними респондентів, які представляють західну частину країни, 18,0% підприємств не виходили за межі кількох муніципалітетів. Ще 45,0% були активні в одній або декількох областях, а близько 30% агрокомпаній працювали по всій країні".