​Що таке токарна обробка з ЧПУ

Концепція токарної обробки металу дуже проста. Заготівля затискається у спеціальних іклах або у відповідному патроні верстата, що обертається. При обертанні заготовки ніж токарного верстата переміщається паралельно осі обертання заготовки перпендикулярно їй або здійснює обидва рухи разом. Таким чином металообробка україна відокремлює верхні шари металу. 

Обточені деталі набувають циліндричної, конічної або сферичної форми. Створюються різні типи осей, втулок, циліндрів, кілець, шайб або гвинтів.

В даний час токарна обробка з ЧПУ (CNC – Computerised Numerical Control) – це повністю автоматизований процес, в якому верстат керується спеціальним програмним забезпеченням.

Для того, щоб завод міг реалізувати токарну обробку на замовлення, необхідні 3 елементи:

Розробка автоматизованого проектування (CAD).

Переклад проекту на план управління токарним верстатом (CAM).

Власне токарне оброблення (ЧПУ).

Токарна обробка з ЧПУ - від античності до мікрокомп'ютерів

Сьогодні, проходячи по залі автоматизованих токарних верстатів з ЧПУ, важко уявити, що цей метод металообробки сягає корінням в історію... Стародавнього Єгипту. У ті часи рушійною силою була людина, яка тягла за шнур, намотаний на вал, що обертається, встановлений на двох підшипниках. Спосіб токарної обробки розробив Леонардо да Вінчі, удосконаливши привід токарного верстата.

Розвиток комп'ютерного управління у механообробці довелося початку 1950-х років. Після закінчення Другої світової війни промисловість потребувала нових технологій для прискорення масового виробництва деталей та напівфабрикатів.

Спочатку металорізальні верстати програмувалися за допомогою букв та цифр, або NC (Numerical Control). Перша машина з комп'ютерним управлінням була розроблена 1952 року в США.

Розвиток токарних верстатів із ЧПУ було революціонізовано мікропроцесорами, які почали масово використовуватись у промисловості з 1980-х років. Завдяки мікропроцесорам стало можливим мінімізувати розміри систем керування та розробити керування машинами за допомогою графічного інтерфейсу та комп'ютерного програмного забезпечення.

Які типи токарних верстатів з ЧПУ ми розрізняємо

Існує 4 основні типи точення при різанні металу:

Поздовжнє точення - напрямок подачі ножа паралельно осі обертання заготовки. Найчастіше вона виконується за два проходи ножа – перший визначається як грубе точення, а другий – як тонке чи прецизійне точення.

Поперечне точення - напрямок подачі ножа перпендикулярно осі обертання заготовки.

Токарна обробка - різання виконується за шаблоном, що контролює рух подачі ножа по будь-якій лінії.

Фігурне точення - різання коротких нециліндричних твердих тіл, що обертаються, за допомогою ножа з лезами за формою заготовки.

​Что такое алкоголизм?

​Как выбрать новый диван?

Фасадные доски: особенности

​Песок в мешках в Харькове